MAPA STRONY
—
GWARANCJA
—
Orion Ogrodzenia gwarantuje najwyższą jakość, fachowy montaż i serwis oraz konkurencyjne ceny. Sprawdź nas, zadzwoń.
ul. Głębocka 56A
03-246 Warszawa
+48 604 59 59 66
info@orionogrodzenia.pl
©Copirhgt 2023 - Orion Ogrodzenia - Designed by Mainet.pl
MAPA STRONY
—
GWARANCJA
—
MAPA STRONY
—
GWARANCJA
—
KONTAKT
—
AKTUALNOŚCI
z Orion Ogrodzenia możesz być pewny, że wszystko będzie po Twojej myśli
—
autor - Marcin Dziobek
Otwierana elektrycznie brama wjazdowa to standardowy element nowoczesnego budownictwa mieszkalnego. Co ważne, w automatykę można wyposażyć także stary wjazd na posesję. Bez względu na to, czy kupujemy nową bramę, czy chcemy unowocześnić już zamontowaną, należy właściwie dobrać system napędowy, kierując się jej rodzajem (skrzydłowa czy przesuwna) i rozmiarem (szerokością oraz wagą).
Pierwszą cechą automatyki bram wjazdowych, na którą należy zwrócić uwagę w każdym przypadku, jest moc siłownika. Ważne, by dostosować ją do masy bramy i szerokości jej skrzydeł. W przypadku lekkich konstrukcji, odpowiedni będzie słabszy siłownik niż do np. elementów kutych.W przypadku automatyki bram wjazdowych na posesje z domem jednorodzinnym stosuje się siłowniki o mocy od 300 do 600 W, które zasilane są napięciem sieciowym 230 V. Od mocy tego elementu zależy m.in. prędkość przesuwania bramy wjazdowej – im jest większa, tym krótszy cykl otwierania i zamykania (standardowo od 5 s do minuty).
Standardowe napędy do bram wjazdowych składają się ze wspomnianych już siłowników (jednego dla bramy przesuwnej lub jednoskrzydłowej i dwóch dla tradycyjnej dwuskrzydłowej), centrali sterującej, kontrolerów, fotokomórek, przewodu zasilającego napęd oraz przewodów sterowniczych, łączących blok sterowniczy z fotokomórkami i anteną.
Kupując system napędowy do bramy skrzydłowej należy zwrócić uwagę na to, czy uchwyty do montażu mechanizmu pasują do szerokości słupka. Przy automatyce bram przesuwnych, warto sprawdzić głośność działania napędu oraz czy posiada on funkcję łagodnego zamykania (zwalniania przed domknięciem bramy).
Jeżeli decydujemy się na montaż systemu napędowego na starej bramie wjazdowej, bardzo ważne jest sprawdzenie jej stanu technicznego. Należy upewnić się, czy jej konstrukcja jest sztywna i stabilna, w przeciwnym razie może dojść do deformacji lub uszkodzenia skrzydła.
Po dobraniu odpowiedniego siłownika (dostosowanego do szerokości oraz wagi bramy), należy odpowiednio przytwierdzić uchwyty montażowe, dołączone do systemu napędowego. Miejsca, w których powinny być rozmieszczone są dokładnie określone przez producentów. Do siłowników należy także doprowadzić zasilanie – przewody układa się pod powierzchnią terenu.
By zwiększyć bezpieczeństwo automatyki bram wjazdowych, w zestawie napędowym powinny znaleźć się lampka ostrzegawcza, która sygnalizuje otwieranie bramy oraz fotokomórki czuwające nad tym, by skrzydła nie zamknęły się, jeśli w ich świetle znajduje się człowiek lub samochód.Dobrym rozwiązaniem jest również zsynchronizowanie automatyki bramy wjazdowej z napędem do bramy garażowej, umożliwiające otwieranie ich za pomocą tego samego pilota. Warto także wyposażyć ją w wyłącznik kluczykowy, który umożliwia ręczne otwarcie bramy w sytuacji awarii zasilania.
Kupujesz nową bramę wjazdową? Sprawdź, jaką wybrać lub zobacz efekt montażu ogrodzenia wraz z bramą wokół domów wielorodzinnych w podwarszawskich Łomiankach.