MAPA STRONY

GWARANCJA

REALIZACJE

Orion Ogrodzenia gwarantuje najwyższą jakość, fachowy montaż i serwis oraz konkurencyjne ceny. Sprawdź nas, zadzwoń.

ul. Głębocka 56A

03-246 Warszawa

+48 604 59 59 66

info@orionogrodzenia.pl

©Copirhgt 2023 - Orion Ogrodzenia - Designed by Mainet.pl

MAPA STRONY

GWARANCJA

MAPA STRONY

GWARANCJA

KONTAKT

AKTUALNOŚCI

z Orion Ogrodzenia możesz być pewny, że wszystko będzie po Twojej myśli

 autor - Marcin Dziobek  

11 października 2015

BRAMY WJAZDOWE – JAKĄ WYBRAĆ?

BRAMA PRZESUWNA CZY DWUSKRZYDŁOWA – OTO JEST PYTANIE

 

Bramy wjazdowe to bardzo istotny element ogrodzenia, który powinien spełniać jednocześnie wiele funkcji. Powinny być one przede wszystkim: praktyczne w użytkowaniu dla mieszkańców posesji, dopasowane do stylu domu i całości ogrodzenia oraz nie do sforsowania dla potencjalnych złodziei. Które rozwiązanie – brama wjazdowa przesuwna czy brama wjazdowa dwuskrzydłowa – lepiej poradzi sobie z tymi zadaniami?

 

BRAMA PRZESUWNA – CHARAKTERYSTYKA

 

NA KRÓTKĄ, ALE SZEROKĄ DZIAŁKĘ

 

Bramy przesuwne najczęściej mają tylko jedno skrzydło (choć zdarzają się także rozwiązania dwuskrzydłowe), które porusza się po wewnętrznej stronie ogrodzenia, praktycznie nie zajmując miejsca na podjeździe. Właśnie dlatego jest to rozwiązanie idealne dla szerokich posesji z krótkim podjazdem, na którym mieści się tylko samochód. Przed montażem należy dobrze przemyśleć, w którą stronę brama wjazdowa powinna się otwierać, biorąc pod uwagę inne istotne elementy ogrodzenia, jak np. furtka.

 

BRAMY PRZESUWNE – RODZAJE

 

BRAMY SAMONOŚNE I SZYNOWE

 

Bramy przesuwne, w zależności od zastosowanych mechanizmów montażowych, dzieli się na bramy samonośne szynowe. W przypadku pierwszego rodzaju skrzydło zawieszane jest wysięgnikowo, co sprawia, że porusza się ono nad powierzchnią wjazdu, nie dotykając jej. Drugie, tańsze, rozwiązanie to zamontowanie w fundamencie specjalnej szyny, po której przesuwa się brama wjazdowa. Podstawową wadą tej opcji jest konieczność częstego usuwania zanieczyszczeń (piasku, liści, gałęzi) zbierających się w szynie.

 

BRAMA WJAZDOWA DWUSKRZYDŁOWA

 

DLA DUŻYCH POSESJI Z DŁUGIM PODJAZDEM

 

Na klasyczne bramy wjazdowe dwuskrzydłowe mogą zdecydować się właściciele dużych działek, na których odległość między ogrodzeniem a zabudowaniami pozwoli zamontować skrzydła o nawet trzymetrowej długości. Ich montaż jest znacznie łatwiejszy i tańszy niż bram przesuwnych (chyba że zależy nam na napędzie, który automatycznie otworzy wjazd na posesję – tu bramy skrzydłowe okazują się droższe).

 

W tym miejscu należy podkreślić, że zgodnie z polskim prawem bramy skrzydłowe muszą otwierać się do wewnątrz podwórka – nigdy w stronę ulicy. Jeżeli więc zaparkowany na podjeździe samochód będzie utrudniał zamknięcie bramy wjazdowej, lepszym rozwiązaniem będzie jej wersja przesuwna.

 

BRAMA DWUSKRZYDŁOWA VS BRAMA PRZESUWNA

 

JAKĄ BRAMĘ WJAZDOWĄ WYBRAĆ?

 

Jak widać, wybór bramy wjazdowej uzależniony jest od wielu indywidualnych czynników. Przed decyzją należy wziąć pod uwagę przede wszystkim dostępną przestrzeń oraz możliwości montażowe. Ważny jest także design całej posesji – jeśli dominuje styl klasyczny, wówczas idealnie sprawdzi się elegancka brama dwuskrzydłowa. Jeżeli jednak ogrodzenie zaprojektowano w bardziej nowoczesnym klimacie, wtedy warto sięgnąć po ciekawie wykonane bramy przesuwne. Warto także pamiętać, że najczęściej tradycyjne skrzydłowe rozwiązania w ostatecznym rozrachunku kosztują mniej – oczywiście, w zależności od wielkości, materiału, sposobu wykonania oraz napędu.

 

Zastanawiasz się, jak dopasować ogrodzenie do stylu domu? Sprawdź nasze podpowiedzi!

 

 

 

« WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI