MAPA STRONY

GWARANCJA

REALIZACJE

Orion Ogrodzenia gwarantuje najwyższą jakość, fachowy montaż i serwis oraz konkurencyjne ceny. Sprawdź nas, zadzwoń.

ul. Głębocka 56A

03-246 Warszawa

+48 604 59 59 66

info@orionogrodzenia.pl

©Copirhgt 2023 - Orion Ogrodzenia - Designed by Mainet.pl

MAPA STRONY

GWARANCJA

MAPA STRONY

GWARANCJA

KONTAKT

AKTUALNOŚCI

z Orion Ogrodzenia możesz być pewny, że wszystko będzie po Twojej myśli

 autor - Marcin Dziobek  

18 marca 2015

JAK DOBRAĆ OGRODZENIE DO POSESJI I JEJ OTOCZENIA?

POZNAJ 4 PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI

 

Poszukiwania idealnego ogrodzenia dla twojego domu spędzają ci sen z powiek? Nic dziwnego, w końcu to decyzja na długie lata. Pod uwagę należy wziąć nie tylko to, czy dana konstrukcja nam się podoba oraz czy nas na nią stać, ale także jej trwałość, jakość materiałów oraz – co równie ważne – kompatybilność z otoczeniem. O czym pamiętać wybierając ogrodzenie?

 

1. MODA SIĘ ZMIENIA, OGRODZENIE ZOSTAJE

 

Dobierając ogrodzenie do posesji i jej otoczenia warto pamiętać o tym, że moda zmienną jest (podobnie, jak nasz gust). Dlatego najlepszym rozwiązaniem wydaje się postawienie na klasyczne i ponadczasowe rozwiązania. Oczywiście nie oznacza to, że płot musi być nudny i sztampowy – nawet wśród gotowych, tradycyjnych modeli ogrodzeń można znaleźć prawdziwe perełki, które za rok czy dwa się nie znudzą i nie będą kłuć w oczy.

 

2. EFEKTOWNA JEDNORODNOŚĆ MATERIAŁOWA

 

Decydując się na ogrodzenie warto także wziąć pod uwagę, by tworzyło ono integralną całość z domem i jego otoczeniem. Najlepszym sposobem na połączenie płotu z ogólną koncepcją architektoniczną posesji jest zastosowanie (przynajmniej w części) jednakowych materiałów – np. jeśli dom i podwórko są wykończone drewnem, idealnym rozwiązaniem wydaje się zastosowanie ogrodzenia z tego samego tworzywa, np. w połączeniu ze słupkami wykonanymi z klinkieru. Dzięki temu unikniemy chaosu, a nasz dom już z daleka będzie prezentował się zniewalająco.

 

3. WCZUJ SIĘ W KLIMAT SĄSIEDNIEJ ZABUDOWY

 

Kolejna istotna kwestia to dobór ogrodzenia pasującego do sąsiedniej zabudowy. Dlaczego jest to tak ważne? Po pierwsze chodzi o zachowanie estetyki i klimatu krajobrazu. Na wsi nie sprawdzi się duży, betonowy mur lub bardzo nowoczesne przęsła z metalu, podobnie jak w zabudowie miejskiej architektonicznym faux pas byłoby postawienie romantycznego, drewnianego płotu. Po drugie o tym, jak będzie wyglądało nasze ogrodzenie często decyduje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który może zawierać szczegółowe wytyczne odnośnie grodzenia posesji na danym obszarze.

 

4. OKREŚL WŁASNE PRIORYTETY

 

Nie można zapominać także o tym, że ogrodzenie ma być nie tylko wizytówką domu, ale także, a może przede wszystkim, ma zapewniać mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Jeżeli nasz dom od frontu graniczy z ruchliwą ulicą, warto zdecydować się na płot pełny, który będzie nas chronił nie tylko przed spojrzeniami przechodniów, ale także przez kurzem i hałasem. Jeżeli natomiast wokół posesji roztacza się spokojna okolica, wystarczające będzie ogrodzenie ażurowe.

 

Niezwykle istotnym elementem każdego ogrodzenia jest odpowiednio dobrana brama wjazdowa – kliknij i sprawdź, jak dostosować ją do własnych potrzeb. Zobacz też, jak idealnie dobraliśmy ogrodzenie-zespolu-budynkow-mieszkalnych ogrodzenie do otoczenia zespołu budynków mieszkalnych w jednej z podwarszawskich miejscowości.

 

 

« WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI