MAPA STRONY

GWARANCJA

REALIZACJE

Orion Ogrodzenia gwarantuje najwyższą jakość, fachowy montaż i serwis oraz konkurencyjne ceny. Sprawdź nas, zadzwoń.

ul. Głębocka 56A

03-246 Warszawa

+48 604 59 59 66

info@orionogrodzenia.pl

©Copirhgt 2023 - Orion Ogrodzenia - Designed by Mainet.pl

MAPA STRONY

GWARANCJA

MAPA STRONY

GWARANCJA

KONTAKT

AKTUALNOŚCI

z Orion Ogrodzenia możesz być pewny, że wszystko będzie po Twojej myśli

 autor - Marcin Dziobek  

14 maja 2019

JAK DOPASOWAĆ PARKAN DO STYLU POSESJI?

OGRODZENIE DOMU

 

JAK DOPASOWAĆ PARKAN DO STYLU POSESJI?

 

Ogrodzenie domu służy nie tylko wyznaczeniu granic posesji. Ma ono także zapewnić domownikom poczucie bezpieczeństwa i intymność w chwilach spędzanych na zewnątrz. Co równie istotne, parkan pełni funkcję reprezentacyjną – jest pierwszym elementem całej architektury, z którym zderzają się odwiedzający. Właśnie dlatego powinien wpisywać się w styl budynku, działki oraz całego otoczenia. W jaki sposób dobrać ogrodzenie domu, by współgrało z jego architekturą i jednocześnie spełniało wszystkie swoje funkcje?

 

OGRODZENIA NOWOCZESNE VS OGRODZENIA KLASYCZNE

 

NA KTÓRY STYL POSTAWIĆ?

 

Odpowiedź na to pytanie zależy przede wszystkim od stylu, w jakim zaaranżowany jest dom i otaczająca go posesja. Surowe ogrodzenia nowoczesne, wykonane najczęściej z połączenia betonu i metalu, nie będą odpowiednie dla posesji zaprojektowanej w klimacie wiejskim. Podobnie jak niski drewniany płot, czyli bardzo klasyczne ogrodzenie, nie będzie odpowiednie dla modernistycznej willi, w której dominują metal i szkło. Przed wyborem parkanu warto zatem zastanowić się nad dominującym stylem naszej domowej architektury.

 

OGRODZENIA BETONOWE CZY OGRODZENIA DREWNIANE?

 

MATERIAŁ MA ZNACZENIE…

 

Inną, prostą metodą na dopasowanie ogrodzenia domu do architektury budynku, jest zastosowanie jednakowych materiałów – w całości lub jedynie w charakterze dodatków. Jeżeli np. ściany domu zostały wykończone drewnianą oblicówką, wówczas idealnie sprawdzi się ogrodzenie drewniane, składające się z pionowych, gęsto ustawionych sztachet. Efekt będzie jeszcze lepszy, jeżeli oba elementy będą utrzymane w jednakowej kolorystyce. Do elewacji zakończonej klinkierem będą natomiast pasowały słupki lub podmurówka ogrodzenia wykonane z tego samego materiału.

 

NOWOCZESNE SYSTEMY OGRODZENIOWE

 

ZNAJDŹ ROZWIĄZANIE DLA SIEBIE

 

Przy dobieraniu ogrodzenia domu należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie funkcje ma ono pełnić dla domostwa i mieszkańców. Czy zależy nam na skutecznym odcięciu posesji od otoczenia i czynników takich jak wiatr, hałas i oczy sąsiadów, czy też parkan ma stanowić raczej ozdobę i jedynie symboliczne wyznaczenie granic działki? W pierwszym przypadku zastosowanie mogą znaleźć nowoczesne systemy ogrodzeniowe z paneli. Jeżeli jednak priorytetem nie jest zapewnienie intymności, wystarczające okażą się niskie płoty ze stali lub z drewna. Warto przy tym pamiętać, że niektóre rozwiązania będą wymagały wypełnienia dodatkowych formalności, jak np. zgłoszenie budowy do starostwa powiatowego (urzędu miasta).

 

Istotnym czynnikiem jest także dostępny budżet. Obecnie producenci ogrodzeń posiadają w swojej ofercie stylowe i jakościowe ogrodzenia domów na każdą kieszeń. Wybór jest naprawdę duży – od różnorodnych siatek ogrodzeniowych, przez ogrodzenia panelowe z różnych materiałów, tradycyjne stalowe i drewniane, aż po murowane oraz betonowe.

 

 

 

« WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI