MAPA STRONY

GWARANCJA

REALIZACJE

Orion Ogrodzenia gwarantuje najwyższą jakość, fachowy montaż i serwis oraz konkurencyjne ceny. Sprawdź nas, zadzwoń.

ul. Głębocka 56A

03-246 Warszawa

+48 604 59 59 66

info@orionogrodzenia.pl

©Copirhgt 2023 - Orion Ogrodzenia - Designed by Mainet.pl

MAPA STRONY

GWARANCJA

MAPA STRONY

GWARANCJA

KONTAKT

AKTUALNOŚCI

z Orion Ogrodzenia możesz być pewny, że wszystko będzie po Twojej myśli

 autor - Marcin Dziobek  

20 maja 2015

JAKIE OGRODZENIE WYBRAĆ?

CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY WYBORZE IDEALNEGO OGRODZENIA?

 

Ogrodzenie to inwestycja na wiele lat. Powinno być trwałe, funkcjonalne, a także pasować do posesji, domu i sąsiedniej zabudowy. Jeśli zastanawiasz się, jakie ogrodzenie wybrać, sprawdź nasze podpowiedzi!

 

OGRODZENIE AŻUROWE CZY PEŁNE?

 

Pierwszym pytaniem, na jakie należy odpowiedzieć projektując płot jest, czy chcemy skutecznie odizolować się od otoczenia, czy też zależy nam na wyeksponowaniu naszej posesji i domu. W pierwszym przypadku należy zainwestować w ogrodzenia pełne, dzięki któremu nasze podwórko stanie się prywatnym i bezpiecznym azylem. W drugiej sytuacji właściwym rozwiązaniem będzie ogrodzenie ażurowe, wyznaczające granice działki, ale jednocześnie otwierające ją na otoczenie.Można również zastosować połączenie obu rozwiązań – ogrodzenie ażurowe tam, gdzie zależy nam na odkryciu działki (np. od frontu) i pełne w miejscach, gdzie zależy nam na prywatności (np. od strony ogródka, w którym spędzamy wolne chwile).

 

JAKI MATERIAŁ NA OGRODZENIE?

 

Producenci ogrodzeń oferują szeroką gamę produktów wykonanych z różnych materiałów, o różnej trwałości i w bardzo różnych cenach. Ekonomiczną i dość trwałą opcją są siatki ogrodzeniowe oraz płoty systemowe (drewniane, metalowe), dostępne nawet w tradycyjnych marketach budowlanych. Jeżeli zależy nam na oryginalności i niezwykłej trwałości ogrodzenia oraz mamy do wykorzystania spory kapitał, dobrym rozwiązaniem będzie inwestycja w trwałe i estetyczne ogrodzenie kute.Bardzo ważne jest, by wybrany płot pasował do stylu domu, posesji oraz sąsiedniej zabudowy. Warto sprawdzić także, czy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego nie ma szczegółowych wytycznych odnośnie wysokości oraz materiału ogrodzenia na danym obszarze.

 

WYSOKI MUR, CZY NISKI PŁOTEK?

 

Kolejną ważną decyzją jest wysokość ogrodzenia. Istotne jest, by stanowiło ono skuteczną ochronę przed intruzami oraz zapewniało mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa. Warto również pamiętać, że zgodnie z przepisami Prawa budowlanego, jeżeli płot ma mieć wysokość przekraczającą 2,2 m, to o jego budowie należy zawiadomić starostę.

 

OBOWIĄZKOWE ELEMENTY OGRODZENIA

 

Zastanawiając się, jakie ogrodzenie wybrać, należy wziąć pod uwagę także właściwe rozmieszczenie elementów takich jak: brama wjazdowa, furtka, skrzynka na listy, numer domu, czy oświetlenie. Nie można zapominać również o odpowiednim wkomponowaniu skrzynek przyłączeniowych gazu oraz elektryczności, które muszą być stale dostępne od zewnątrz i stawiane w linii ogrodzenia.

 

DORADCY PODPOWIEDZĄ, JAKIE OGRODZENIE WYBRAĆ

 

Jak zostało już wspomniane, ogrodzenie to inwestycja na długie lata. Właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem wydaje się skonsultowanie swoich pomysłów ze specjalistą, który bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu pomoże nam wybrać optymalne rozwiązania, dostosowane do naszych potrzeb i możliwości finansowych.Poznaj bliżej typy ogrodzeń domów jednorodzinnych  lub poszukaj inspiracji wśród naszych realizacji!

 

 

 

« WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI