MAPA STRONY

GWARANCJA

REALIZACJE

Orion Ogrodzenia gwarantuje najwyższą jakość, fachowy montaż i serwis oraz konkurencyjne ceny. Sprawdź nas, zadzwoń.

ul. Głębocka 56A

03-246 Warszawa

+48 604 59 59 66

info@orionogrodzenia.pl

©Copirhgt 2023 - Orion Ogrodzenia - Designed by Mainet.pl

MAPA STRONY

GWARANCJA

MAPA STRONY

GWARANCJA

KONTAKT

AKTUALNOŚCI

z Orion Ogrodzenia możesz być pewny, że wszystko będzie po Twojej myśli

 autor - Marcin Dziobek  

08 kwietnia 2015

MODNE OGRODZENIA

TOP-3 TRENDÓW OGRODZENIOWYCH

 

Ogrodzenie domu jednorodzinnego to nie tylko ochrona przed niepożądanymi gośćmi i spojrzeniami przechodniów oraz sąsiadów. Stanowi ono także wizytówkę posiadłości, dlatego warto zatroszczyć się o to, by było nie tylko trwałe i funkcjonalne, ale też świetnie się prezentowało. Podobnie, jak w każdej branży, również w branży ogrodzeniowej pojawiają się trendy na pewne rozwiązania. Prezentujemy 3 modne ogrodzenia w 2015 roku!

 

DYKTATORZY TRENDÓW W OGRODZENIACH

 

W modzie ogrodzeniowej, w pierwszej kolejności liczy się materiał. Ponieważ najczęściej inwestycja w dom jest niezwykle kapitałochłonna, niewiele osób stać na wyszukane arcydzieła sztuki kowalskiej, czy wspaniale zaprojektowane kamienne mury. Z tego powodu w dzisiejszych czasach dyktatorami trendów w ogrodzeniach są przede wszystkim: czas, pieniądze oraz walory artystyczne.

 

1. OGRODZENIA Z SIATKI

 

Siatka ogrodzeniowa to bardzo rozpowszechniony sposób grodzenia posesji. Swoją popularność zawdzięcza ona przede wszystkim niskiej cenie oraz powszechnej dostępności. Obecnie na rynku istnieje bardzo szeroka oferta tego typu rozwiązań – można wybierać spośród siatek wyłącznie ocynkowanych lub też ocynkowanych i powleczonych PCV, w różnych kolorach (najczęściej zielonym, czarnym lub brązowym).

 

Bardzo często spotykanym wariantem jest grodzenie działki z trzech stron za pomocą siatki, a od frontu zamontowanie drewnianych palisad, sztachet, czy też palet ogrodowych. Nieocenioną zaletą omawianego rozwiązania jest jego wieloletnia trwałość – siatka nie wymaga tak częstej pielęgnacji, jak np. drewno czy metal.

 

2. SWOJSKIE DREWNIANE SZTACHETY

 

Kolejnym modnym ogrodzeniem są tradycyjne drewniane sztachety. Warto zaznaczyć, że drewno przechodzi swój renesans. Bardzo często łączy się je z podmurówką i słupkami wykonanymi z klinkieru.

 

Tego typu płoty mają wiele zalet. Przede wszystkim łatwo można nadać im dekoracyjny charakter oraz wymarzony kształt. Kolejną istotną kwestią jest konserwacja – nie jest ona bardzo uciążliwa, a jeżeli zatroszczymy się o dobre zabezpieczenie drewna przed rozpoczęciem budowy ogrodzenia, będzie nam ono służyło nawet kilkanaście lat, bez dodatkowej konserwacji.

 

3. NOWOCZESNE OGRODZENIA PANELOWE

 

Najnowszym trendem w ogrodzeniach są płoty panelowe. Składają się one z gotowych elementów prefabrykowanych – wystarczy znaleźć w katalogu idealny model i firma dostarczy je do naszego domu zapakowane w paczki (podobnie, jak meble z dobrze znanych sieciówek). A naprawdę jest, z czego wybierać.

 

Na rynku dostępne są ogrodzenia panelowe wykonane ze stali oraz z drewna, a nawet z betonu. Co więcej, każdy z wymienionych wariantów występuje w różnych kolorach oraz różnej wysokości. Decydując się na takie rozwiązanie mamy pewność, że ogrodzenie będzie prezentowało się wspaniale i służyło przez długie lata.

 

Sprawdź praktyczne wskazówki, jak konserwować ogrodzenia metalowe lub zobacz, jak zjawiskowo może prezentować się siatka ogrodzeniowa!

 

 

 

« WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI