MAPA STRONY

GWARANCJA

REALIZACJE

Orion Ogrodzenia gwarantuje najwyższą jakość, fachowy montaż i serwis oraz konkurencyjne ceny. Sprawdź nas, zadzwoń.

ul. Głębocka 56A

03-246 Warszawa

+48 604 59 59 66

info@orionogrodzenia.pl

©Copirhgt 2023 - Orion Ogrodzenia - Designed by Mainet.pl

MAPA STRONY

GWARANCJA

MAPA STRONY

GWARANCJA

KONTAKT

AKTUALNOŚCI

z Orion Ogrodzenia możesz być pewny, że wszystko będzie po Twojej myśli

 autor - Marcin Dziobek  

14 kwietnia 2015

NOWOCZESNE OGRODZENIA SYSTEMOWE

PŁOT JAK Z KATALOGU!

 

Magia nowoczesnych ogrodzeń systemowych polega przede wszystkim na prostocie takiego rozwiązania – wystarczy wybrać z katalogu ulubiony wzór, zamówić go i czekać aż firma dowiezie konstrukcję zapakowaną w pudełka. Co ważne, montaż takiego płotu jest bardzo prosty – przypomina składanie mebli!

 

KAŻDY ZNAJDZIE COŚ DLA SIEBIE

 

Ogrodzenia systemowe (zbudowane z paneli wykonanych z elementów prefabrykowanych) z każdym rokiem zyskują na popularności. Obecnie na rynku dostępna jest szeroka oferta gotowych płotów, w wielu wzorach i z różnych materiałów – zarówno z drewna, jak i z metalu czy betonu. Spośród dostępnych modeli można wybrać idealne ogrodzenie, które spełni stawiane mu zadania – ochroni posiadłość przez kradzieżą oraz spojrzeniami przechodniów, a także będzie stanowiło idealną ozdobę domu.

 

PRZED ZAMÓWIENIEM OGRODZENIA

 

Zanim zamówimy wymarzone ogrodzenie systemowe, powinniśmy sprawdzić, czy w warunkach zabudowy (np. miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego) nie zostały zawarte szczegółowe zalecenia odnośnie grodzenia posesji. Kolejną istotną kwestią jest upewnienie się, czy przez linię ogrodzenia nie przebiegają media, które mogą okazać się przeszkodą w montażu płotu.

Na uwadze trzeba mieć także przepisy Prawa budowlanego mówiące o tym, że ogrodzenie nie może wykraczać poza granice działki ani linie rozgraniczające drogę. Co więcej, bramy i furtki nie mogą otwierać się na zewnątrz posesji, a zbudowany płot nie może stwarzać zagrożenia dla ludzi i zwierząt. Warto pamiętać również o konieczności zgłoszenia u starosty budowy płotu o wysokości przekraczającej 2,20 m.

 

JAK ZAMÓWIĆ OGRODZENIE SYSTEMOWE?

 

Do złożenia zamówienia na ogrodzenie systemowe należy przygotować dokładne wymiary działki, zgodne z planem zagospodarowania terenu. Po wybraniu modelu, koloru oraz sposobu wykończenia elementów, konieczne będzie określenie długości oraz wysokości ogrodzenia, a także liczby oraz typu bram i furtek.

 

Na tym etapie warto skorzystać z pomocy fachowców – przedstawiciela handlowego wybranej firmy lub pracowników przedsiębiorstwa zajmującego się montażem ogrodzeń. Dzięki temu unikniemy problemów przy instalacji płotu.

 

MONTAŻ OGRODZENIA SYSTEMOWEGO

 

Do montażu (który trwa zazwyczaj 1-2 dni) ogrodzenia systemowego można zatrudnić wyspecjalizowaną firmę budowlaną, która fachowo przeprowadzi instalację nowego płotu. Jeżeli jednak zdecydujemy się na pracę samodzielną, wówczas warto pamiętać o tym, że same panele nie zapewniają wystarczającej stateczności konstrukcji. Dlatego konieczne jest przytwierdzanie ich do słupków z kształtowników stalowych, które wcześniej zabetonujemy w gruncie lub przykręcimy do podłoża za pomocą kotew. Do łączenia poszczególnych elementów tradycyjnie wykorzystuje się obejmy, złączki lub śruby.

 

OGRODZENIA SYSTEMOWE – ZALETY

 

Do zalet ogrodzeń systemowych można zaliczyć przede wszystkim dużą oszczędność czasu i pieniędzy. Co więcej, szeroka gama gotowych konstrukcji, a także możliwość zakupu przez Internet sprawiają, że nawet najbardziej wymagający inwestor przy odrobinie wysiłku z pewnością znajdzie coś dla siebie. Kolejną zaletą gotowych systemów ogrodzeniowych jest ich duża wytrzymałość oraz estetyczny wygląd.

 

Zobacz jak wybrać zjawiskową i bezpieczną furtkę lub sprawdź, jak prezentuje się nowoczesne ogrodzenie systemowe .

 

 

 

« WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI