MAPA STRONY

GWARANCJA

REALIZACJE

Orion Ogrodzenia gwarantuje najwyższą jakość, fachowy montaż i serwis oraz konkurencyjne ceny. Sprawdź nas, zadzwoń.

ul. Głębocka 56A

03-246 Warszawa

+48 604 59 59 66

info@orionogrodzenia.pl

©Copirhgt 2023 - Orion Ogrodzenia - Designed by Mainet.pl

MAPA STRONY

GWARANCJA

MAPA STRONY

GWARANCJA

KONTAKT

AKTUALNOŚCI

z Orion Ogrodzenia możesz być pewny, że wszystko będzie po Twojej myśli

 autor - Marcin Dziobek  

13 października 2015

OGRODZENIA Z KLINKIERU

ESTETYCZNA TRWAŁOŚĆ NA LATA

 

Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych pomysłów na efektowne i funkcjonalne wygrodzenie posesji – od siatek, przez panele wykonane z wielu materiałów, aż po trwałe ogrodzenia murowane. Już od dłuższego czasu sporym zainteresowaniem cieszą się jednak niezawodne cegły klinkierowe. Dlaczego warto wybrać ogrodzenie z klinkieru?

 

CEGŁA KLINKIEROWA – ZALETY

 

OGRODZENIE NIE DO ZDARCIA

 

Ogrodzenia wykonane z cegły klinkierowej są niezwykle trwałe i solidne. Materiał ten charakteryzuje się małą nasiąkliwością, dzięki czemu wykazuje wysoką odporność na działanie deszczu, mrozu, czy wiatru, nie porasta mchem ani glonami, nie traci koloru pod wpływem słońca. Co więcej – ogrodzenie z klinkieru nie wymaga częstej konserwacji. Jest to zatem inwestycja, która skutecznie podniesie bezpieczeństwo domowników i będzie cieszyć oko przez wiele lat.

 

OGRODZENIA KLINKIEROWE

 

DLA KAŻDEGO COŚ ODPOWIEDNIEGO

 

Szeroka oferta cegieł klinkierowych sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Różnią się one kolorem (dostępne są rdzawoczerwone, szare, żółte, brązowe, a także białe), kształtem, fakturą oraz wymiarami, co sprawia, że łatwo jest je dopasować do stylu domu i całej posesji.

 

Można z nich wymurować ogrodzenie pełne, które szczelnie odseparuje podwórko od otoczenia. Będzie ono jednak sprawiało wrażenie bardzo masywnego i ciężkiego, co nie sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju posesji. Innym rozwiązaniem, odpowiednim dla zwolenników lżejszych konstrukcji, jest parkan, w którym z klinkieru wykonane są jedynie słupki i cokoły. Dołącza się do nich przęsła z innego materiału, przeważnie z metalu lub drewna, które dobrze komponują się z ceglanymi słupkami.

 

OGRODZENIA Z KLINKIERU – KONSERWACJA

 

JAK PRZYWRÓCIĆ OGRODZENIU DAWNY BLASK?

 

Ogrodzenie z klinkieru nie jest bardzo wymagające pod względem konserwacji. Warto jednak raz w roku zaplanować kilka zabiegów pielęgnacyjnych, by przywrócić parkanowi dawny blask. Dobrym rozwiązaniem jest umycie cegły za pomocą myjki ciśnieniowej. By jeszcze lepiej zabezpieczyć klinkier przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, warto zastosować dodatkową konserwację za pomocą impregnatów zmniejszających chłonność. Tego typu zabieg wykonuje się jednak zaledwie raz na 3-7 lat – w zależności od zastosowanego środka.

 

OGRODZENIE Z KLINKIERU – CENA

 

INWESTYCJA NA DŁUGIE LATA

 

Wymurowanie ogrodzenia z klinkieru nie jest bardzo skomplikowaną operacją. Warto jednak powierzyć je wykwalifikowanym i doświadczonym fachowcom, tak by uniknąć niepotrzebnych błędów konstrukcyjnych. Koszt robocizny obejmuje przygotowanie fundamentu pod parkan (około 80,00 PLN/m.b.) oraz wymurowanie samego ogrodzenia (od 2,50 PLN za jedną cegłę). Za ogrodzenie klinkierowe w I gatunku, w klasycznym rdzawoczerwonym kolorze, należy liczyć od 470,00 PLN/m.b. Jeżeli jednak zdecydujemy się na cegłę w niestandardowym kolorze, jej koszt odpowiednio wzrośnie.

 

Zainteresował Cię ten artykuł? Sprawdź nasze inne porady – kliknij i korzystaj!

 

 

 

« WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI