MAPA STRONY

GWARANCJA

REALIZACJE

Orion Ogrodzenia gwarantuje najwyższą jakość, fachowy montaż i serwis oraz konkurencyjne ceny. Sprawdź nas, zadzwoń.

ul. Głębocka 56A

03-246 Warszawa

+48 604 59 59 66

info@orionogrodzenia.pl

©Copirhgt 2023 - Orion Ogrodzenia - Designed by Mainet.pl

MAPA STRONY

GWARANCJA

MAPA STRONY

GWARANCJA

KONTAKT

AKTUALNOŚCI

z Orion Ogrodzenia możesz być pewny, że wszystko będzie po Twojej myśli

 autor - Marcin Dziobek  

26 września 2018

PLECIONA CZY ZGRZEWANA – KTÓRĄ SIATKĘ OGRODZENIOWĄ WYBRAĆ?

PLECIONA CZY ZGRZEWANA – KTÓRĄ SIATKĘ OGRODZENIOWĄ WYBRAĆ?

 

Siatka ogrodzeniowa to znany, sprawdzony i bardzo ekonomiczny sposób na wygrodzenie każdego rodzaju terenu. Właśnie dlatego, mimo dostępności coraz większej liczby praktycznych i efektownych rozwiązań ogrodzeniowych, grono jej zwolenników sukcesywnie rośnie. Na rynku dostępne są siatki spawane oraz siatki plecione. Czym charakteryzuje się każda z nich? Sprawdź!

 

SIATKA OGRODZENIOWA – ZALETY

 

SZYBKI MONTAŻ & EFEKT NA LATA

 

Dlaczego warto wybrać siatkę ogrodzeniową? Jedną z zalet takiego rozwiązania jest bardzo szybki i prosty montaż takiego ogrodzenia – nie trzeba zatrudniać do tego ekipy fachowców. Co równie ważne, siatka sprawdzi się praktycznie w każdych okolicznościach – będzie się dobrze prezentować zarówno wokół domu, ogrodu, jak i np. przedszkola, firmy, czy budowy. Dzięki dostępności różnych kolorów (m.in. zielony, czarny, brązowy), można ją z łatwością dopasować do otoczenia. Zadanie to ułatwia ponadto możliwość doboru wysokości siatki ogrodzeniowej, wielkości oczka czy też grubości drutu. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest niewątpliwie jego aspekt finansowy.

 

SIATKA OGRODZENIOWA PLECIONA

 

TRADYCYJNE WYKONANIE

 

Tradycyjnym rodzajem siatki ogrodzeniowej jest siatka pleciona. Jest ona wykonana z drutu stalowego ocynkowanego lub ocynkowanego i dodatkowo powlekanego PCV, zaplecionego w odpowiedni sposób (uzyskuje się wówczas oczka o romboidalnym kształcie). W tym wypadku poszczególne ogniwa nie są ze sobą niczym połączone. Wadą takiego rozwiązania jest konieczność właściwego naciągnięcia siatki przy montażu, za pomocą specjalnych drutów (do tego zadania z pewnością potrzeba więcej niż jednej osoby). Dzięki dużej elastyczności można ją jednak zamontować praktycznie na każdym terenie. Co więcej, jest ona jednym z tańszych rozwiązań, jeśli chodzi o ogrodzenia – za metr bieżący siatki plecionej zapłacimy bowiem w granicach od 10 do 15 PLN, w zależności od jej rodzaju i grubości. Do kosztu wykonania ogrodzenia należy doliczyć dodatkowo słupki i naciągi.

 

SIATKA OGRODZENIOWA ZGRZEWANA

 

OGRODZENIE DO ZADAŃ SPECJALNYCH

 

Siatka ogrodzeniowa zgrzewana ma zazwyczaj oczka w kształcie prostokątów. Jest ona zbudowana z różnej grubości stalowych drutów, które są ze sobą na stałe połączone (zgrzane). To sprawia, że jest dużo bardziej sztywna niż siatka pleciona, dzięki temu łatwiej jest ją zamontować (nie trzeba stosować specjalistycznych naciągów, a do jej montażu wystarczy jedna osoba). Wadą takiego rozwiązania jest natomiast brak możliwości dostosowania płotu do ukształtowania terenu. Idealnie sprawdzi się zatem na względnie równym podłożu, jako elegancka i bardziej trwała alternatywa dla tradycyjnej plecionej wersji. Co ważne, cena za metr bieżący siatki ogrodzeniowej zgrzewanej jest praktycznie identyczna jak w przypadku siatki plecionej.

 

 

 

« WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI