PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIE NA KAŻDĄ KIESZEŃ

 

Niezależnie od tego, co znajduje się na posesji – dom, obiekt przemysłowy, sklep, siedziba firmy, czy też parking – bardzo ważne jest właściwe wygrodzenie przestrzeni oraz zapewnienie wygodnego wjazdu dla domowników, klientów, pracowników oraz kontrahentów. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji okazują się szlabany w ogrodzeniach panelowych – komfortowa oraz niedroga opcja dla najbardziej wymagających.

 

OGRODZENIA PANELOWE

 

CO TO JEST?

 

Ogrodzenia panelowe to nic innego, jak gotowe płoty wykonane z elementów prefabrykowanych. Charakteryzują się one różną trwałością, sztywnością, a tym samym stopniem zabezpieczenia posesji, w zależności od zastosowanych materiałów, czy technologii montażu. Gotowe panele montuje się do słupków wykonanych z kształtowników stalowych, za pomocą złączek, obejm lub śrub.

 

OGRODZENIA PANELOWE – RODZAJE

 

ZNAJDŹ ROZWIĄZANIE DLA SIEBIE

 

Największą popularnością cieszą się ogrodzenia panelowe wykonane ze stali. Są one najbardziej trwałe i odporne na różne szkodliwe czynniki, jak deszcz, wiatr, czy słońce. Na rynku znajdziemy panele ocynkowane ogniowo lub lakierowane proszkowo, pokryte powłoką antykorozyjną.

 

Do wykonania efektownego ogrodzenia systemowego stosuje się także drewno. Tego typu parkany tworzą przyjemny dla oka efekt, jednak są mniej trwałe, przez co wymagają częstej pielęgnacji i konserwacji niż panele ze stali.

 

W ofercie producentów znajdziemy także ogrodzenia panelowe wykonane z prefabrykowanych elementów betonowych – w różnych formach (np. z prześwitami lub bez) i kolorach. Odpowiednio dobrane i fachowo wykonane mogą bardzo dobrze komponować się z otoczeniem.

 

SZLABANY WJAZDOWE

 

JAKI SZLABAN WYBRAĆ?

 

Zanim zdecydujemy się na zakup szlabanu wjazdowego, warto zastanowić się, jak mocno będzie on eksploatowany. Jeżeli na posesji przewidywany jest spory ruch, dobrym rozwiązaniem będzie inwestycja w mocniejszą konstrukcję, wykonaną z najwyższej jakości materiałów. Warto też pamiętać, że w zależności od długości ramienia, konieczne może okazać się przygotowanie dodatkowego wspornika. Na rynku dostępne są dwa rodzaje szlabanów wjazdowych – hydrauliczne i elektromechaniczne. Pierwsze z nich są droższe i wymagają częstszych przeglądów. Jednak jeśli dba się o nie w odpowiedni sposób, służą zdecydowanie dłużej od szlabanów elektromechanicznych.

 

SZLABANY WJAZDOWE A AUTOMATYKA

 

KOMFORTOWE STEROWANIE

 

Podobnie jak przy tradycyjnych bramach, również w przypadku szlabanów wjazdowych, możliwe jest zastosowanie odpowiedniej automatyki. Mogą być one sterowane pilotami, za pomocą kart magnetycznych, czy też przez wprowadzenie indywidualnego kodu dostępu. Dodatkowym wsparciem są fotokomórki, które uniemożliwiają opuszczenie szlabanu w trakcie przejazdu samochodu oraz lampy ostrzegawcze. Jeżeli jest on każdorazowo obsługiwany przez człowieka (np. przy wjeździe na teren firmy), dobrze jest zastosować rozwiązanie pozwalające na podnoszenie szlabanu wjazdowego za pomocą przycisku.

 

Dowiedz się więcej na temat automatyki do bram wjazdowych!

 

 

 

« WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI

 

 

SZLABANY WJAZDOWE W OGRODZENIACH PANELOWYCH

08 grudnia 2017

 autor - Marcin Dziobek  

AKTUALNOŚCI

z Orion Ogrodzenia możesz być pewny, że wszystko będzie po Twojej myśli

KONTAKT

GWARANCJA

MAPA STRONY

GWARANCJA

MAPA STRONY

©Copirhgt 2020 - Orion Ogrodzenia - Designed by Mainet.pl

ul. Kartograficzna 86/13
03-290 Warszawa
+48 604 59 59 66
info@orionogrodzenia.pl
Orion Ogrodzenia gwarantuje najwyższą jakość, fachowy montaż i serwis oraz konkurencyjne ceny. Sprawdź nas, zadzwoń.

REALIZACJE

GWARANCJA

MAPA STRONY