MAPA STRONY

GWARANCJA

REALIZACJE

Orion Ogrodzenia gwarantuje najwyższą jakość, fachowy montaż i serwis oraz konkurencyjne ceny. Sprawdź nas, zadzwoń.

ul. Głębocka 56A

03-246 Warszawa

+48 604 59 59 66

info@orionogrodzenia.pl

©Copirhgt 2023 - Orion Ogrodzenia - Designed by Mainet.pl

MAPA STRONY

GWARANCJA

MAPA STRONY

GWARANCJA

KONTAKT

AKTUALNOŚCI

z Orion Ogrodzenia możesz być pewny, że wszystko będzie po Twojej myśli

 autor - Marcin Dziobek  

25 marca 2015

WYBÓR BRAMY WJAZDOWEJ

ZNAJDŹ OPCJĘ DLA SIEBIE!

 

Brama wjazdowa to niezwykle ważny element, który – jeśli zostanie odpowiednio zaprojektowany i dobrany do otoczenia – będzie stanowił nie tylko niezawodną ochronę domu, ale także wsparcie w codziennym funkcjonowaniu jego mieszkańców. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, poszukując idealnego wjazdu na posesję.

 

WJAZD NA POSESJĘ – CO NA TO PRZEPISY PRAWA?

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami brama wjazdowa na posesję nie może być węższa niż 2,4 m. Jednak zdaniem fachowców, nie warto instalować konstrukcji o szerokości mniejszej niż 3 m. O tym, jak będzie wyglądał wjazd decydują również szerokość drogi oraz minimalnym promieniem skrętu – odległość między bramą wjazdową a zewnętrzną krawędzią drogi powinna być równa co najmniej promieniowi skrętu. Dzięki temu przejeżdżający przez wjazd samochód ma odpowiedni zapas miejsca z każdej strony. Należy również pamiętać, że brama wjazdowa przy drodze nie może otwierać się na zewnątrz posesji.

 

RODZAJE BRAM WJAZDOWYCH

 

By brama wjazdowa stanowiła pomoc, a nie przeszkodę w codziennym funkcjonowaniu, warto dobrze zastanowić się nad jej rodzajem. Bardzo często wybór podyktowany jest nie preferencjami właściciela posesji, ale kształtem działki. W zależności od panujących warunków, możemy zdecydować się na bramę rozwieralną (skrzydłową) lub przesuwną.

 

SKRZYDŁOWE BRAMY WJAZDOWE

 

Pierwsze z nich charakteryzują się tym, że mają jedno lub dwa skrzydła przymocowane do słupków za pomocą zawiasów. Decydując się na tego typu bramę wjazdową, warto zwrócić uwagę na odpowiednie wykonanie słupków – ich materiał oraz przekrój należy dostosować do ciężaru i wielkości zastosowanych skrzydeł.

Tego typu systemy są wyposażone w rygiel blokujący lub metalowy ogranicznik przymocowany do podłoża od strony ulicy, które nie pozwalają skrzydłom na przypadkowe otwarcie – np. pod naporem wiatru.

 

Gdzie sprawdzi się tego typu brama wjazdowa? Przede wszystkim wszędzie tam, gdzie podjazd dla samochodu jest dłuższy od skrzydła bramy. Jeżeli chodzi o opcję jednoskrzydłową – jest ona idealnym rozwiązaniem w przypadku długich i wąskich działek.

 

PRZESUWNE BRAMY WJAZDOWE

 

Drugi rodzaj bram wjazdowych (bramy przesuwne) posiada jedno skrzydło, które przesuwa się wzdłuż wewnętrznej strony ogrodzenia (w zależności od mechanizmu, wyróżnia się bramy szynowe oraz samonośne). Oba krańce bramy kończą się słupkami – jeden z nich ma za zadanie utrzymywać skrzydło w pionie, jednocześnie odpowiadając za jego ruch. Słupek drugi natomiast zabezpiecza je przed niekontrolowanym wysunięciem z prowadnicy.

 

W jakich warunkach sprawdzi się przesuwna brama wjazdowa? Jest ona niezastąpiona w przypadku działek, na których dom lub garaż znajduje się bardzo blisko ogrodzenia.

Poznaj 10 pomysłów na ogrodzenie lub zobacz, jak funkcjonalna może być odpowiednio dobrana brama przesuwna

 

 

 

« WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI