OGRODZENIE OCYNKOWANE VS. OGRODZENIE Z POWŁOKĄ SYNTETYCZNĄ

 

Szkodliwe działanie warunków atmosferycznych oraz innych czynników środowiska sprawia, że konieczne jest właściwe zabezpieczenie ogrodzenia. W przypadku parkanów ze stali najbardziej znane są dwie metody ochrony – cynkowanie oraz cynkowanie z dodatkową powłoką syntetyczną. Jakie właściwości zyskuje parkan dzięki każdej z nich? Który sposób zabezpieczenia ogrodzenia warto wybrać? Czym kierować się przy decyzji? Zapraszamy do lektury.

 

OGRODZENIA METALOWE – CZYNNIKI SZKODLIWE

 

PRZED CZYM TRZEBA CHRONIĆ OGRODZENIE?

 

Bardzo ważną cechą każdego ogrodzenia metalowego powinna być jego długowieczność – jest to w końcu spora inwestycja, która ma skutecznie chronić naszą posiadłość i zapewnić bezpieczeństwo domownikom. By wybrany parkan mógł służyć przez lata, należy w jak najlepszy sposób chronić jego powierzchnię przed: temperaturami – wysokimi latem oraz niskimi zimną, opadami deszczu (korozją), promieniowaniem UV, różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi oraz czynnikami związanymi z tzw. agresywnością środowiska, w którym jest eksploatowany.

Do tych ostatnich zaliczamy m.in. sąsiedztwo dużych zakładów przemysłowych, elektrociepłowni, dróg o dużym natężeniu ruchu, czy też odległość od morza. Dobór właściwego zabezpieczenia ogrodzenia powinien zależeć od natężenia każdego z ww. szkodliwych czynników.

 

OGRODZENIA OCYNKOWANE

 

CYNK – ZNANA I CENIONA OCHRONA PRZED KOROZJĄ

 

Jedną z najbardziej znanych metod zabezpieczenia ogrodzenia jest pokrycie go warstwą cynku. Co zyskujemy w ten sposób? Powłoka taka wykazuje przede wszystkim wysokie właściwości antykorozyjne i bardzo dobrze przylega do podłoża parkanu. Decydując się na ogrodzenia ocynkowane należy zwrócić szczególną uwagę na grubość warstwy cynkowej – to od niej zależy bowiem trwałość oraz żywotność ogrodzenia.

 

Na rynku można spotkać ogrodzenia ocynkowane za pomocą jednej z dwóch metod: cynkowania zanurzeniowego lub cynkowania elektrolicznego. Co ważne, mimo różnych technologii każda z nich finalnie pozwala na uzyskanie podobnego efektu antykorozyjnego.

 

OGRODZENIA Z POWŁOKĄ SYNTETYCZNĄ

 

ESTETYCZNA OCHRONA OGRODZENIA

 

Drugim sposobem na zabezpieczenie ogrodzenia przed ww. czynnikami szkodliwymi jest dodatkowe pokrycie jego powierzchni powłoką syntetyczną. W tym celu stosuje się najczęściej pokrycie z PCV (polichlorku winylu) lub PE (poliesteru). Jest to rozwiązanie dla osób, którym (poza skuteczną ochroną) zależy dodatkowo na estetycznym efekcie wizualnym. Parkan zabezpieczony w ten sposób może przyjąć bowiem dowolny kolor z palety RAL, dzięki czemu w łatwy sposób można go dostosować do stylu otoczenia.

 

Przy wyborze ogrodzenia z powłoką syntetyczną uwagę należy skierować na przyczepność zastosowanej powłoki, jej odporność na promieniowanie słoneczne oraz na niskie i wysokie temperatury. W tym przypadku grubość wierzchniej warstwy nie jest już tak istotna.

 

 

 

« WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI

 

 

ZABEZPIECZENIE OGRODZENIA

29 lipca 2018

 autor - Marcin Dziobek  

AKTUALNOŚCI

z Orion Ogrodzenia możesz być pewny, że wszystko będzie po Twojej myśli

KONTAKT

GWARANCJA

MAPA STRONY

GWARANCJA

MAPA STRONY

©Copirhgt 2020 - Orion Ogrodzenia - Designed by Mainet.pl

ul. Kartograficzna 86/13
03-290 Warszawa
+48 604 59 59 66
info@orionogrodzenia.pl
Orion Ogrodzenia gwarantuje najwyższą jakość, fachowy montaż i serwis oraz konkurencyjne ceny. Sprawdź nas, zadzwoń.

REALIZACJE

GWARANCJA

MAPA STRONY