MAPA STRONY

GWARANCJA

REALIZACJE

Orion Ogrodzenia gwarantuje najwyższą jakość, fachowy montaż i serwis oraz konkurencyjne ceny. Sprawdź nas, zadzwoń.

ul. Głębocka 56A

03-246 Warszawa

+48 604 59 59 66

info@orionogrodzenia.pl

©Copirhgt 2023 - Orion Ogrodzenia - Designed by Mainet.pl

MAPA STRONY

GWARANCJA

MAPA STRONY

GWARANCJA

KONTAKT

AKTUALNOŚCI

z Orion Ogrodzenia możesz być pewny, że wszystko będzie po Twojej myśli

 autor - Marcin Dziobek  

18 czerwca 2015

ZJAWISKOWA I BEZPIECZNA FURTKA

EFEKTOWNE WEJŚCIE DO DOMU

 

Furtka stanowi niezwykle istotny element ogrodzenia. Musi mieć odpowiednią szerokość, funkcjonalny mechanizm otwierania, wyjątkową wytrzymałość, a także estetyczny i spójny z całością posesji design. Czy można to wszystko połączyć? Podpowiadamy, jak zaprojektować zjawiskową i bezpieczną furtkę dla twojego domu!

 

PRZEDE WSZYSTKIM – WYGODA UŻYTKOWANIA

 

Już na początku warto wspomnieć, że zgodnie z przepisami Prawa budowlanego, furtka zamontowana w ogrodzeniu wokół domu jednorodzinnego nie może mieć mniej niż 90 cm szerokości. Zdaniem ekspertów, wygodne i funkcjonalne wejścia na podwórko mieszczą się w przedziale od 1 do 1,1 m.

 

Projektując furtkę warto zwrócić uwagę także na jej usytuowanie. Rozwiązaniem pozwalającym na dokładne monitorowanie, co dzieje się wokół wejścia na posesję, jest zamontowanie jej tuż przy bramie. Inna opcja to instalacja furtki bezpośrednio przed drzwiami wejściowymi. To, w którym miejscu pojawi się wejście na posesję zależy jednak przede wszystkim od istniejących warunków, dopiero w drugiej kolejności – od indywidualnych preferencji.

 

FURTKA JAKO OZDOBA OGRODZENIA

 

Furtka może stanowić architektoniczne przedłużenie całości ogrodzenia (pod względem zastosowanych materiałów oraz wzorów) lub też odbiegać nieco od kanonu, przemieniając się tym samym w zjawiskową ozdobę naszego płotu i posesji. Projektując wejście na podwórko, można puścić wodze fantazji – do dyspozycji są m.in. różnego rodzaju daszki, łuki, żywe rośliny, czy ciekawe połączenia materiałów. Można zabawić się także rozmiarem furtki oraz sposobem jej montażu.

 

NOWOCZESNE SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

 

Ponieważ furtka ma zapewniać mieszkańcom domu poczucie bezpieczeństwa, należy wyposażyć ją w nowoczesne systemy, które sprawiają, że żaden nieproszony gość nie dostanie się na naszą posesję. Warto zwrócić na to szczególną uwagę, jeżeli wejście na podwórko jest mało widoczne z domu.

 

W takim wypadku idealnym rozwiązaniem jest zamontowanie domofonu lub też coraz bardziej popularnego wideo-domofonu, które usprawniają kontakt domowników z osobą znajdującą się na zewnątrz. Co więcej, dzięki temu, że urządzenia te bez problemu współpracują z zamkami elektromagnetycznymi, otwarcie furtki jest możliwe nawet bez używania klucza czy wychodzenia z domu.

By zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, furtkę można także wyposażyć w specjalny czujnik sygnalizujący jej zamknięcie, który poinformuje nas, jeżeli np. gość, listonosz, czy kurier przez przypadek zostawi ją otwartą.

 

Szukasz wymarzonego ogrodzenia, furtki i bramy wjazdowej? Poznaj 10 pomysłów na płot lub poszukaj inspiracji wśród naszych realizacji!

 

 

 

« WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI