OGRODZENIA METALOWE - ELEGANCJA, BEZPIECZEŃSTWO, TRWAŁOŚĆ

 

Polacy bardzo chętnie sięgają po ogrodzenia metalowe, które cechują się wieloletnią trwałością, estetycznym wyglądem, różnorodnością wzorów oraz przystępną ceną. Co więcej, są one powszechnie dostępne – boom na ogrodzenia systemowe sprawił, że elegancki i funkcjonalny płot można kupić nawet w zwykłym markecie budowlanym.

 

OGRODZENIA KUTE

 

Pierwszym rodzajem ogrodzeń metalowych są ogrodzenia kute. Są one dziełem pracowni ślusarskich oraz zakładów kowalskich, przez co charakteryzują się nie tylko funkcjonalnością, kunsztem wykonania czy wyjątkową trwałością, ale także niezaprzeczalnymi walorami artystycznymi. Bardzo często powstają na indywidualne zamówienie klientów, którzy mogą w ten sposób dopasować płot do innych elementów kutych znajdujących się na ich posesji.

 

Ogrodzenia kute powstają ze stali, która słynie z dużej odporności na korozję, deformację oraz inne zniszczenia. Dzięki temu nie wymagają one częstej konserwacji i pielęgnacji. Śmiało można je łączyć z elementami murowanymi, betonowymi oraz kamiennymi, co podkreśli ich walory artystyczne bez uszczerbku na bezpieczeństwie mieszkańców.

 

W tym miejscu należy podkreślić, że ogrodzenia kute to spory wydatek, jednak ze względu na wieloletnią trwałość, brak konieczności częstych napraw i konserwacji, mogą okazać się doskonałym i ekonomicznym rozwiązaniem.

 

SYSTEMOWE OGRODZENIA METALOWE

 

Drugim rodzajem ogrodzeń metalowych są ogrodzenia systemowe (inaczej nazywane modułowymi lub panelowymi), które można spotkać obecnie na bardzo wielu posesjach. Słyną z uniwersalności i łatwości montażu, co pozwala na wykorzystywanie tego typu płotów praktycznie w każdym miejscu.

 

Ogrodzenia systemowe to gotowe zestawy elementów, w tym paneli, które łączy się ze sobą, uzyskując funkcjonalny płot. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli tego typu konstrukcji, w różnych kształtach, wielkościach, kolorach oraz cenach. Mogą być one ocynkowane ogniowo lub ocynkowane i malowane proszkowo, co zapewnia większą trwałość.

 

Zaletami tego rodzaju ogrodzeń metalowych są nieduża waga oraz łatwość montażu. Co więcej – w przeciwieństwie do kutych przęseł – nie wymagają podmurówki, jednak wykonanie jej poprawia wygląd oraz stabilność konstrukcji. Płoty systemowe są tańsze od kutych, ale jednocześnie wymagają częstszej konserwacji i napraw.

 

SIATKI OGRODZENIOWE

 

Siatka ogrodzeniowa stanowi obecnie stały element naszego krajobrazu. Jest to tanie i proste rozwiązanie, które charakteryzuje się dobrymi właściwościami ochronnymi, prostotą montażu oraz dużą elastycznością. Tego typu konstrukcja jest trwała, jednak wymaga odpowiedniej i regularnej konserwacji – do pielęgnacji należy stosować specjalne środki emulsyjne, które chronią siatkę przez korozją oraz szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych i innych czynników.

 

Zobacz, jak przeprowadzić konserwację ogrodzenia metalowego! 

 

Sprawdź też, jak wygląda efekt końcowy montażu siatki ogrodzeniowej wokół działki pod zabudowę jednorodzinną!

 

 

 

« WRÓĆ DO LISTY AKTUALNOŚCI

 

 

OGRODZENIA METALOWE

16 czerwca 2015

 autor - Marcin Dziobek  

AKTUALNOŚCI

z Orion Ogrodzenia możesz być pewny, że wszystko będzie po Twojej myśli

KONTAKT

GWARANCJA

MAPA STRONY

GWARANCJA

MAPA STRONY

©Copirhgt 2020 - Orion Ogrodzenia - Designed by Mainet.pl

ul. Kartograficzna 86/13
03-290 Warszawa
+48 604 59 59 66
info@orionogrodzenia.pl
Orion Ogrodzenia gwarantuje najwyższą jakość, fachowy montaż i serwis oraz konkurencyjne ceny. Sprawdź nas, zadzwoń.

REALIZACJE

GWARANCJA

MAPA STRONY